Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Shakora Arazahn
Country: Bahamas
Language: English (Spanish)
Genre: Photos
Published (Last): 9 February 2009
Pages: 79
PDF File Size: 10.1 Mb
ePub File Size: 5.75 Mb
ISBN: 255-9-62743-396-9
Downloads: 96431
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Fenrigrel

E leme te pushoje per 15 minuta ne temperature ambjenti perpara se ta presim ne feta dhe ta sherbejme. Shtojme miellin me pluhurin pjekes, lekuren e limonit dhe me shpejtesi minimale vazhdojme perzierjen. Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen kjo kuzhime ka nevoje. Was this information helpful to you? Pastrojme bamjet duke i prere bishtin ne forme konike, ne kete menyre gjate gatimit ato nuk do te shperbehen.

Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi. Return form will be sent to your kuzjine Id: Ne nje tjeter ene, rrahim kuzhinne verdhat e vezeve me sheqerin e bardhe derisa te perftojme nje krem me ngjyre te verdhe te hapur. Shume e shijshme dhe e ushqyeshme, ideale per vaktin e drekes apo per tu shijuar ne nje piknik me miqte!

Exchange offer not applicable. Ne liiber tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur.

Createspace Independent Publishing Platform Binding: Hedhim siper tyre harxhen me mishin tashme te ziere dhe ne fund vendosim edhe disa feta domatesh per shije. Quick links Product Type: Nga te gjitha menyrat e kuzhime se qofteve, kjo eshte absolutisht e preferuara ime! Ju ka shkuar ndonjehere ndermend te perdorni kungullin e njome dhe avokadon ne nje embelsire?

Aventurat e Lusit në kuzhinë –

Me liebr qe butesia dhe aroma e tij ndersa piqet, libre ti bej te gjithe te harrojne qe ne brendesi ndodhen edhe fruta edhe perime… Per me teper ne kete recete nuk eshte perdorur as vaj dhe as gjalpe, vetem yndyra qe permban natyralisht avokado, qe eshte super e shendetshme!

  ELKRON MP 106 PDF

Pjekia ne furre i ben patatet me krokante dhe brendesine e tyre e le te bute. Expand your business to millions of customers Sell this item on Snapdeal. Nese brumi ka dale paksa i bute, shtojme 2 luge galete. Seller Details View Store.

Provoni te pergatisni keto byrek te vegjel me pete sfoljate kuzhinne cilat piqen ne vetem 15 minuta! Masa duhet te rezultoje pa leng, pra e thate, prandaj vazhdojme gatimin me kapak hapur derisa i gjithe uji i tepert te avulloje.

Exchange Offer cannot be clubbed with Bajaj Finserv for this product. Your item has been added to Shortlist.

Lyejme me pak gjalp dhe miell ose veshim me leter furre dy tava te rrumbullakta me diameter 20cm. Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim paksa me duar.

Ziejme ne uje te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa te zbuten, por jo plotesisht.

Si të gatuajmë gjellëra? Lexo 1,+ receta nga Kuzhina Shqiptare

Por kjo nuk ja heq as shijen dhe as vlerat ushqyese: E mbeshtjellim me leter transparente dhe e vendosim ne frigorifer per 30 minuta. I vendosim siper leter furre e cila do te kuhine ndihmoje ta hapim me lehtesisht. Pasi qoftet jane skuqur, i vendosim mbi nje pjate te shtruar me letra thithese nderkohe qe pergatisim qullin. Per me kuzhihe eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash.

Shenime Kuzhine

Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme. Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Shtojme thelat e mishit te cilave i japim nje faqe shume te lehte nga te dyja anet, shtojme nje gote uje dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 30 minuta ne tenxhere me presion. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali. Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram.

Follow Us Facebook Instagram. Shtojme fetat e kerpudhave, i rregullojme me kripe dhe piper te zi te sapobluar dhe i gatuajme ne kete menyre me kapak te mbyllur per rreth 10 minuta duke shtuar pak uje nese eshte e nevojshme. Ne kete recete kam perdorur dardha te tipit Abate qe arrijne maksimumin e shijes se tyre nga Gushti deri ne Nentor, por ndihuni te lire te perdorni llojin qe ju pelqen me shume dhe qe gjeni me lehtesisht ne treg.

  FAKE RESUME THE MACHIAVELLIAN GUIDE TO GETTING THE JOB PDF

Shkrijme kafen ne 1 luge uje te ngrohte dhe ja shtojme perberjes.

Libri “Shenime kuzhine” duhet menduar si nje ditar i vogel i kuzhines italo-shqiptare dhe si nje udhezues i shpejte per organizimin e nje dreke ose darke, pa pasur nevoje per njohuri te thella ne lidhje me artin e te gatuarit. Perhapim gjysmen e kuzhone me kafe mbi njeren nga gjysmat e kekut dhe vendosim me kujdes gjysmen tjeter siper duke e lyer me kremin e mbetur.

Lyejme me pak vaj dhe miell nje forme drejtekendore me gjatesi 28cm, hedhim ne te brumin e kekut dhe e nivelojme me kujdes.

Gatuhen ne pothuajse te gjithe boten, qe nga ishujt Karaibe deri ne Kine kuzihne format e gatimit jane nga me te ndryshmet: Heqim letren e aluminit dhe i leme derisa te marrin ngjyre ne siperfaqe.

Rrahim me ndihmen e nje mikseri elektrik gjalpin me sheqerin derisa perberja ta kete dyfishuar vellimin e saj dhe te rezultoje kremoze.

We will let you know when in stock. Try new Snapdeal App for higher exchange discount. E zbukurojme me feta te holla dardhash, me gjethe mente te fresketa dhe me pak sheqer kuzhinne bardhe. You can select only upto 4 items to compare. E perziejme vazhdimisht me tel kuzhine ne menyre qe te mos formohen kokerriza.

Register now to get updates on promotions and. Shtojme se fundi edhe copezat e arrave duke mbajtur disa menjane per zbukurim.